Wiem jaki charakter ma moje zadanie. Co dalej?

 

W tym kroku dowiesz się jak wypełnić formularz. Znajdziesz go w zakładce DO POBRANIA. Możesz także otrzymać jego papierową wersję w Sekretariacie Urzędu Miejskiego (I piętro) lub Punkcie Obsługi Klienta. Formularz jest dość szczegółowy. Masz możliwość dokładnego opisania swojego projektu. Oprócz tytułu projektu i określenia rejonu, którego będzie dotyczył, w przypadku zadań inwestycyjnych i remontowych musisz wskazać jego dokładną lokalizację. Nie wystarczy więc na przykład napisać, że w naszym mieście przydałoby się więcej terenów zielonych albo, że warto by wyremontować drogi – należy również wskazać na jakim osiedlu i w jakim konkretnie miejscu takie działania mają zostać zrealizowane. W celu uzyskania informacji o numerze działki oraz czy należy ona do Gminy, zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej, pok. 209.

W formularzu projektu należy:

  • napisać skróconą nazwę zadania,
  • opisać proponowane zadanie, w tym wskazać poszczególne etapy jego realizacji (harmonogram inwestycji),
  • wskazać dokładne miejsce, w którym inwestycja ma zostać zrealizowana,
  • zawrzeć informację o „oczekiwanych rezultatach” np. o dostępności zadania po realizacji dla mieszkańców i mieszkanek Środy Wielkopolskiej – w jakich godzinach otwarta będzie proponowana przez Ciebie inwestycja? Czy będą mogli z niej korzystać wszyscy, czy na przykład jedynie dzieci i młodzież? Czy korzystanie z niej będzie odpłatne? Możesz także w tym miejscu uzasadnić potrzebę realizacji – wyjaśnić, na jakie potrzeby projekt odpowiada oraz dlaczego warto go sfinansować z pieniędzy publicznych, oraz wskazać beneficjentów – opisać grupy mieszkańców i mieszkanek, które skorzystają na tym, że projekt zostanie wprowadzony w życie;
  • przygotować szacunkowe, lecz w miarę dokładne koszty zadania oraz podać, jakie są jego części składowe i ile będzie kosztowała ich realizacja. Spokojnie, nie musisz tworzyć profesjonalnego kosztorysu – wystarczy, że uwzględnisz przewidywane koszty dla swojego zadania, zwracając uwagę m. in.: na aktualne ceny niezbędnych materiałów, koszty merytoryczne realizacji i koszty obsługi realizacji. Należy także umieścić informację jakie koszty zamierzona inwestycja może generować, czyli jakie będą późniejsze koszty utrzymania.

Ważne!!! Zgodnie z zasadą kto pyta, nie błądzi… zaangażuj do pomocy osoby, które zajmują się inwestycjami na co dzień. Razem oszacujcie koszty materiałów oraz koszty robocizny – szczegółowych informacji mogą udzielić Ci także firmy zajmujące się podobnymi inwestycjami, remontami, czy działaniami “miękkimi”, takimi jak festiwale, imprezy plenerowe, programy profilaktyki zdrowotnej itp. Pomocy na pewno nie odmówią pracownicy Urzędu.